Yabancı bebek bakıcılarının tercih edilme sebepleri arasında çncelikli olarak dil becerileri ve yatılı olarak kalabilme özellikleridir. Türkiye’de yabancı bebek bakıcı adaylarının tercih edenler İngilizce bilgisinden ve popüler olmasından Filipinli, Nepalli, Endonezyalı ve Afrikalı bakıcıları tercih ederler. Öte yandan bazı işverenler Türkçe konuşan Türkmen, Özbek, Kırgız, Azerbaycan, İran, Moldovalı ve Türk vatandaşlarını tercih edebilmektedirler.

İşverenlerin tecrübeli yatılı veya gündüzlü yabancı bebek bakıcısından beklentileri vardır. İşverenlerin yabancı yatılı bebek bakıcısı için yetenekleri ve referans durumlarını incelemelri gerekir. Yabancı bebek bakıcısı yatılı veya gündüzlü olarak sizin ile çalışırsa görev ve yetkileri genelikle şu şekilde olur:

  • Bebek Bakımı: Bebeklerin temel ihtiyaçlarını karşılar, beslenmelerini düzenler ve banyo gibi bakım işlemlerini gerçekleştirir.
  • Oyun ve Eğlence: Bebeklerle oyunlar oynar, eğitici etkinlikler düzenler ve gelişimlerini destekler.
  • Ev Düzeni: Bebekle ilgili ekipman ve oyuncakların düzenini sağlar, bebek odasını temiz tutar.
  • İlk Yardım Bilgisi: Acil durumlarda ilk yardım uygular ve gerektiğinde ebeveynlere bilgi verir.
  • Dil Gelişimine Katkı: Yabancı bakıcılar genellikle farklı dillerde iletişim kurabilir, dil gelişimine olumlu katkı sağlarlar.
  • Eğitim ve Disiplin: Ebeveynlerin belirlediği eğitim kurallarına uyar, disiplin konusunda yardımcı olur.
yabancı bebek bakıcısı İstanbul

Yabancı yatılı bebek bakıcıları genellikle 24 saatlik bakım sağlar, gündüzlü olarak çalışan yabancı yatılı bakıcılar ise sabah işe gelir ve akşamları evine döner. Yatılı bebek bakıcı ile gündüzlü çalışan bebek bakıcıları arasında farklar vardır.

Yabancı Bebek Bakıcısı Fiyatları

İstanbul’da bir yabancı bebek bakıcısının ücreti genellikle çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir. Bu faktörler arasında deneyim, eğitim düzeyi, dil becerileri, çalışma saatleri ve çalışma koşulları yer alabilir. Ayrıca, işverenin beklentileri de ücreti etkileyebilir. 1000 $ (ABD Doları) 1400 $ (ABD Doları) aylık bir ücret, İstanbul’da yaşayan birçok kişi için uygun bir miktardır. Ancak, yabancı bir bebek bakıcısının bu ücreti talep edip edemeyeceği, yukarıda belirttiğim faktörlere bağlı olarak değişebilir. İstanbul’da yaşayan birçok aile, çocuk bakımı konusunda uygun fiyatlı seçenekleri tercih edebilir bunun yanında yabancı dadıların yetenekleri ve becerileride önemldiir. Daha deneyimli ve nitelikli bir yabancı bebek bakıcı istendiğinde, bu durum ücretin artmasına neden olabilir.

Türkçe bilen yabancı bebek bakıcıları gündüzlü veya yatılı olarak 26.000 ₺ ile 33.000 ₺ maaş alırlar. Yabancı dil bilen yabancı bebek bakıcısı dadı adayları ise 1.000 $ (ABD Doları) ile 1.400 $ (ABD Doları) arasında yatılı veya gündüzlü olarak çalışabilirler.

İstanbul’da yabancı dadı bebek bakıcısı

Filipinli ve Nepalli yabancı bebek bakıcısı dadı ücretler genellikle birçok faktöre bağlı olarak değişir, bu nedenle Filipinli bir bebek bakıcısının 1.400 $ aylık ücretle çalışıp çalışamayacağı yapacağı işe göre değişir. Ancak, Filipinli bebek bakıcıları genellikle deneyimli ve çocuk bakımında eğitim almış oldukları için bu fiyatlarda aşağıya çalışmazlar. Filipinli bakıcıların ücret taleplerini belirleyen faktörler arasında deneyim, eğitim düzeyi, dil becerileri, çalışma saatleri ve çalışma koşulları yer alabilir. Ayrıca, çalıştıkları bölge veya ülke de ücretleri etkileyebilir. Eğer 1.400 $ gibi bir ücretle bir Filipinli yabancı bebek bakıcısı arıyorsanız, öncelikle bu ücretin sizin bütçenizle uygun olup olmadığını değerlendirmeniz önemlidir. Ayrıca, Ely Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu olarak faaliyet gösteren bir firmadır. Yabancı Bebek Bakıcı Danışmanlık hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. Yabancı bebek bakıcısı için iletişim kanallarımızdan bizi arayabilirsiniz. Evde Yatılı Bebek Bakımı, yabancı bebek bakıcı fiyatları, gündüzlü bebek bakıcısı, yatılı dadı fiyatları, yabancı bebek bakıcı arıyorum, yabancı bebek bakıcıları, yabancı bebek bakıcı ajansı, yabancı bebek bakıcı danışmanlık,

Yabancı bebek bakıcısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir